Giyim Mağazaları

Renk, beden, drop size takibi, anlık satış bilgisine olan ihtiyaç ve bunun gibi bir çok özellikleri ile kendine has özel bir sektördür ve çözümleri uzmanlık ister

Barkod Otomasyonu
Giyim sektörü çok hareketli bir yapı içerisinde olduğu için bu sektöre verilecek ürün ve hizmetlerin sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde olması gerekmektedir. Giyim sektöründe Barkod Otomasyonu bakımından var olan temel farklılık DCS (kod beden) yapısının kullanılmasıdır. Normal perakende satış otomasyonlarında her ürün bir stok çeşidi olarak kabul edilirken giyim sektöründe bu uygulama farklılık göstermektedir. Bir çeşit ürünün farklı renk ve bedenlerinde olan varyasyonları düşüldüğünde işlemin detayı ortaya çıkmaktadır. Bu düşünce ışığında yapılan satışların farklı kriterlere göre raporlanması, fiyatlandırmanın ana ürüne yapılarak ona bağlı farklı renk ve bedendeki türevlerine otomatik olarak uygulanabilmesi gibi pek çok detay önem arz etmektedir.
Bunun yanı sıra giyim sektörü, satış esnasında müşteriye fişli satış yapmanın yanında, fatura kullanma oranı en yüksek sektörlerden birisidir. Bu nedenle müşterinin kullanacağı POS cihazı fiş ve fatura düzenleyebilme kabiliyetine sahip, güvenli bir cihaz olması gerekmektedir.
Giyim sektöründe de IBM/Toshiba teknolojisini kullanan Pos Sistem firması, MUDO, POLO GARAGE, İNCİ KUNDURA, PIERRE CARDIN gibi Türkiye’nin en ciddi firmaları ile proje çalışmaları yürütmekte ve bu işletmelerin Türkiye deki hemen hemen tüm mağazalarında POS çözümleri üretmektedir.
Gelişen teknoloji ile birlikte IBM/Toshiba firmasının tekstil sektörü için geliştirmiş olduğu SP300 ve SP500 modelleri üzerinde çalışan Genius Open uygulamaları sayesinde tekstil sektörüne özel çözümler sunmaktadır.
Fiscal ve non-fiscal olarak çalışabilen bu yapıda özellikle çok şubeli mağaza çözümleri düşünülmüş ve her işlemin merkez tarafından yönetilebilir ve takip edilebilir yapıda olması sağlatılmıştır. Bu sayede ;

  • Online mağaza yönetimi

  • Online kampanya yönetimi

  • Online satış takibi

  • Otomatik iade

  • Ürün rezervasyonu

  • Tadilat fişi

  • Hediye fişi

gibi sektöre özel çözümler, IBM/Toshiba POS çözümlerini sektörde lider hale getirmektedir.
IBM/Toshiba SP300/ SP500 gibi ürünleri kullanan BOYNER mağazaları, Marks&spencer, Park Bravo Grubu gibi firmalar kalite ayrıcalığını yaşayan firmalardır.

Mağaza Yönetim Programı Kuruluşu
Pos Sistem firması POS yazılımlarında lider olan MİKRO Yazılımevi ‘nin Retail Çözüm Ortağıdır. Her müşteri ihtiyacına göre hazırlanmış farklı versiyonlardaki programları bulunan MIKRO programları, yıllardır Pos Sistem güvencesinde müşteriye sunulmakta ve desteği verilmektedir. Tekstil sektörü için tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde üretilen bu yazılımlar ile küçük tek şubeli işletmelerden büyük ve çok şubeli işletmelere kadar geniş bir spektrumda ihtiyaca cevap verebilmektedir.

Firma üstlenmiş olduğu projelerde sadece Arka Ofis programlarını kurmakla kalmayıp, iş akışının belirlenmesi, işletme içi birimlerin oluşturulması, birimler arası görevlerin belirlenip iş paylaşımının ve kontrolünün sağlanması, en az iş güçü ile en fazla verimin alınması gibi yönetimsel konularda yapılanmanın oluşturulmasını da sağlamaktadır.

CRM Yönetimi
CRM, yani müşteri ilişkileri yönetimi, özellikle kurumsallaşmış şirketlerde müşteri ilişkilerini düzenleyen, nedenler ve sonuçlar arasındaki ilişkileri değerlendiren, verimli müşteri ilişkileri yaratmak için kullanılan uygulamaya verilen isimdir.

Müşteri sadakati temelleri üzerine kurulu olan ve sonuçta işletme ciro ve karlılığının arttırılması hedefi gerçekleştirilen CRM çözümü, uzman ve tecrübeli kadromuz ile başarı ile yapılabilmektedir. ,
CRM projelerini yürüttüğümüz tüm müşterilerimizin karlılık artışları ise memnuniyetlerine yansımakta bu konuya daha fazla bütçe ayırarak en yakın rakiplerinden bir kaç adım öne geçebilmektedirler.
CRM çözümlerimiz sağlıklı ön ve arka ofis cihazları ve tabi ki yazılımları ile yapılabilmekte iken maalesef cihaz ve yazılımlar arasında gerçekleştirilen entegrasyonların tüm detayları ile gerçekleştirilmemiş olması nedeniyle özel yazılımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda yıllardır müşterilerine özel yazılımlar gerçekleştiren firmamız uzun yıllar boyunca bu çözümlerini müşterileri ile paylaşmıştır.
Sizde Mağaza ve Marketinizde CRM uygulamaları yapmak, yapılan uygulamaların raporlanması, analiz edilmesi ve sonuç itibari ile sadık müşteri yaratarak karlılığınızı arttırmak istiyorsanız uzman kadromuz ile irtibat geçiniz. Konusunda eğitimli ve oldukça fazla tecrübeye sahip uzman personelimiz sizi yerinizde ziyaret ederek her türlü bilgiyi vermekten memnuniyet duyacaktır.

KIOSK Çözümleri
Kurumsal kimliğe sahip işletmelerin müşterilerine bilgi vermek ve onlardan bilgi almak amacıyla kullandıkları bu terminaller, müşteri tabanlı promosyon uygulamaları ve CRM yapılanmalarında kullanılan en etkili araçlardan birisidir.

Sahip olduğu teknoloji sayesinde çok yönlü veri alma ve verme kabiliyetine sahip olan bu cihazlar ile yapılmak istenilen uygulamalar, hayal gücü ile sınırlı olmaktadır. Üzerinde bulunan dokunmatik ekranının yanı sıra ilave ekipmanları ile (Örn: özel tasarımlı klavye, barkod okuyucu, termal yazıcı, v.b.) bilgi almak isteyen müşterilerden, satış işlemini gerçekleştiren personele kadar çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır.
Uygun yapılandırılmanın oluşturulması sayesinde CRM projelerinde de kullanılabilen bu ürünler bir otomasyonundaki en önemli ürünlerin başında yer almaktadır.
Pos Sistem firması birçok farklı KIOSK çözümleri ile müşterilerine donanım sağlama ve yazılım hazırlama konusunda yardımcı olmakta ve özel çözümler sağlamaktadır.