Pos Sistem Kimdir ?

Konusunda uzman mühendisler tarafından 1994 yılında kurulan POS SİSTEM, kurulduğu dönemlerde POS cihazlarının yaygın olmamasına rağmen, müşterilerini BARKOD teknolojisinden faydalandırmak amacıyla PC POS cihazları kullanmıştır. Bilgisayar, fatura yazıcısı gibi ürünler ile oluşturulan PC POS çözümleri bugün yerini Mali Onaylı POS cihazlarına bırakmıştır. Teknolojinin ilerlemesi ve müşteri beklentilerinin artması sonucu IBM (yeni adıyla Toshiba) POS cihazları kullanarak projeler gerçekleştiren firma bugün tüm Türkiye’de yüzlerce kurumsal firmaya, binlerce POS cihazına hizmet vermektedir.

İşletmelerin bilgisayar teknolojileri ile ilgili tüm konularında hizmet veren firmanın yapmış olduğu işlemler kısaca şu şekilde özetlenebilir.

 • Barkod Otomasyon Projeleri
 • Bilgisayar ve Network Sistem Kuruluşları
 • Paket Yazılım Kuruluş ve Eğitim Hizmetleri
 • Özel Yazılım Geliştirme ve Projelendirme
 • KIOSK Projelendirme
 • Teknolojik Danışmanlık Hizmetleri
 • Bakım ve Tamir Hizmetleri
 • CRM, E-Commerce Projelerinin Yapılandırılması ve Kuruluşu
 • Konuk Ağırlama Projeleri

Süpermarket, akaryakıt istasyonlerı, giyim mağazaları ve restoran/fastfood işletmeleri üzerinde proje geliştiren firma, konusunda lider bir çok işletme ile beraber çalışmalar yürütmektedir.

 • Petrol Sektöründe: İlk olarak 1997 ve 1998 yıllarında BP ve SHELL’in merkez yönetimi ile çalışmaya başlayan POS SİSTEM, daha sonra POAŞ, OPET, FULLPET ve LUKOIL gibi sektör lideri akaryakıt markalarının da hem merkez hem de bayi teşkilatları ile çalışmaktadır.
 • Mağazacılık/Giyim Sektöründe: Tüm Türkiye’de tanınan birçok kurumsal giyim mağazanın barkod otomasyonu projelerini yürütmektedir. Bu işletmeler arasında MUDO, D&R, POLO, İNCİ AYAKKABI, TOYZZ SHOP, ALTINCI CADDE gibi birçok tanınmış isimler yer almaktadır.
 • Süper Market sektöründe: Özellikle merkezi yönetime sahip çok şubeli bir çok süpermarket zinciriyle çalışmakta olan POS Sistem 10 yılı aşkın süredir RAMMAR Marketler Zinciri, HAPPY CENTER Marketler Zinciri, MOPAŞ Marketler Birliği, UĞUR Center, GÜLGEN Marketler Zinciri, Ülker Shop Fabrika Satış Marketleri ve bunun gibi bir çok işletme ile çalışmalar yapmakta ve bu firmaların kuruluş, bakım, destek, danışmanlık gibi hizmetlerini vermektedir.
 • Konuk Ağırlama sektöründe: Türkiye çapında birçok Cafe&Bar ve Restoranda çalışmalar yapan firmamız, özelikle İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin tüm sosyal tesislerinin sistem kuruluşlarının yanı sıra NAMLI GURME, YÖRSAN Restoran ve Fast food tesisleri gibi birçok işletmeye kuruluş, bakım, destek, danışmanlık gibi hizmetlerini vermektedir.

Yapmış olduğu çalışmalardaki başarılarından dolayı, almış olduğu ödüller ile onurlandırılan POS SİSTEM, kurulduğu günkü amatör heyecana sahip, yılların vermiş olduğu deneyim ve ciddiyet ile müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Kronolojik Sıra ile Pos Sistem:

1994 yılında 5 mühendis tarafından kurulan firma, dönemin ilk POS cihazı kullanan işletmelerde çalışmalar yapmaya başladı.

1995 Yılında Mikro Yazılımevi nin POS CENTER’i olarak çalışmaya başladı. Bu dönemlerde imza attığı açılışlarda, PC POS Cihazları ve Mikro Yazılımları kullanmaya başladı

Bir çok tekstil ve kitap evi mağazalarında başarıyla gerçekleştirilen Barkod Otomasyonu projelerinden sonra 1995 yılında ilk Süpermarket deneyimini gerçekleştirdi.

1997 yılında POS yazılımları konusunda MİKRO yazılım evinin programlarını kullanmaya başladı. Bu dönemlerde ilk gerçek POS cihazı kullanmaya başladı. Bu cihaz “IBM” marka POS cihazıydı.

Farklı sektörlerdeki başarılı otomasyon kuruluşlarının ardından 1998 yılında  BP “British Petrol” ile çalışmalar yapmaya başladı. Bunun sonucu BP istasyonlarındaki mevcut POS cihazı yerine IBM cihazları konuşlandırdı ve ilk uluslararası müşterisi ile çalışmaya başladı. (Bu çalışma sonrasında Türkiye’nin diğer büyük akaryakıt İstasyonu markaları  olan SHELL, OPET, PETROL OFİSİ, FULLPET ve LUKOIL de POS SİSTEM in müşterisi olmuştur. Bu işletmelerin hem merkez yönetimleri ile hemde bayi teşkilatları ile çalışmaktadır )

             

Pos Sistem firması gıda sektörünün yanı sıra gıda dışı sektörde önemli bir yer tutan D&R, POLO GARAGE, MUDO, INCI Deri gibi mağazalar ile de çalışmaya başladı.

Market, Mağaza yapılanmalarının yanı sıra Konuk Ağırlama konusundaki yapılanması sonucu İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin tüm Sosyal Tesislerinde IBM SP500 POS cihazı ve IBM Anyplace KIOSK cihazları ile kuruluşlar gerçekleştirildi.

Bugün POS SİSTEM firması, Market sektöründeki AKMOPAŞ, BAREM, BEŞKAR, BİZİM KARADAĞ, GÜLGEN, HAPPY CENTER, KARADAĞ, KELEPİR, MOPAŞ, ÖZLEM, RAMMAR, UĞUR CENTER, TEKPA, ÜLKER SHOP gibi birçok işletmenin yanı sıra; Petrol sektöründe Türkiye’nin en büyüklerinden olan

BP, SHELL, POAŞ, OPET, FULLPET ve LUKOIL gibi sektör lideri akaryakıt markalarının da hem merkez hem de bayi teşkilatları ile çalışmakta, bunun yanı sıra Mağazacılık/Giyim mağazalarında ise MUDO, D&R, POLO, İNCİ AYAKKABI, TOYZZ SHOP, ALTINCI CADDE gibi lider firmalar ile çalışmakta, hizmet ve destek vermektedir.

Binlerce POS cihazımızı kullanan müşterimizin yer aldığı referans listesi için lütfen satış temsilcimiz ile irtibata geçiniz.