Geliştirmiş olduğumuz ve barındırdığı özellikler sayesinde eşsiz ve rakipsiz bir ürün olan Kasa Denetleme Sistemi (KDS) özellikle yazarkasada yaşanabilecek sıkıntıları çözmek için geliştirilmiştir. Ancak yazımızda da sık sık bahsettiğimiz kasiyerlik mesleği aslına bakarsanız en kutsal mesleklerden biri olması nedeniyle bu zorlu mesleği ifa eden dürüst ve bozulmamış kasiyerleri öncelikle tenzih etmek istemekteyiz.

Kasiyerlik mesleği gerçekten de son derece zor koşullar altında yapılan bir meslektir. Düzensiz ve uzun mesai saatleri, sağlanması gereken müşteri memnuniyeti, düşmemesi gereken performans seviyesinin yanı sıra banka POS cihazı vs. gibi cihazları kullanma mecburiyeti de bulunan zor bir meslektir.
Bütün bunların yanı sıra para, kredi kartı gibi riskli araçlarla da çok yakından ilişkili olduğu için müşteriden eksik para almamak, para üstünü eksiksiz vermek, banka POS cihazını doğru kullanarak ürün bedelinin doğru olarak provizyon alınmasını sağlamak, bu arada müşterinin kararsızlığı veya kaprisi gibi beşeri durumlarla da uğraşmak bu mesleğin tabiatında bulunmaktadır.
Bunun yanı sıra yapılan bir hata sonucu kasasının açık vermesi veya müşteriden almış olduğu banknotların sahte çıkması gibi durumlarda sorumlu tutularak maaşının kesintiye uğraması ise bu mesleğin en zor yanları diyebiliriz.

Burası Alert alanına ait ilk deneme
Button Başlığı